Какво е SoundSory?

SoundSory® е мултисензорна програма, която може да прилагате у дома.

Тя помага да се подобрят двигателните и когнитивните способности.

Програмата се състои от специално създадена музика, на която са направени невро-акустични модификации, както и от поредица от двигателни упражнения.

Програмата се прави 30 минути на ден за 40 дни.

SoundSory® е създадена да е безопасна и ефективна.

Тя може да помогне на хора с:

  • Двигателни забавяния, баланс и координация.
  • Аутистичен спектър и забавяния в развитието.
  • Сензорни и слухови нарушения.
  • Хиперактивност и синдром на дефицит на вниманието.

Ние вярваме в невропластичността!

На всяка възраст мозъкът може да се промени и да създаде нови връзки чрез специфична и повтаряща се стимулация. Програмата SoundSory® е разработена така, че да ангажира изцяло мозъка и да осигури силна, мултисензорна стимулация. Тя помага на мозъка да се реорганизира, като образува нови невронни връзки. SoundSory® създава здрави основи – от основите на сензорната интеграция до по-сложните когнитивни функции.

30 минути на ден
в продължение на 40 дни

Програма с ритмична музика

  • Специално съставен, за да подчертае ритъма
  • Използва патентован динамичен филтър, за да привлече вниманието
  • Използва костна проводимост за стимулиране на цялата слухова система

Упражнения за движение на тялото

  • От примитивни рефлекси до повтарящи се сложни движения
  • Фокус върху осъзнаването и координацията на тялото
  • Лесно се адаптира към вас или вашите клиенти

Технология

  • 40 дни ритмична музика
  • Онлайн достъп до 50 видеоклипа
  • Музика, обработена с патентована система за динамичен филтър
  • Висококачествени високоговорители за въздушна и костна проводимост
  • Бутон и екран за лесно навигация
  • 9 часа време за игра
  • Режим Bluetooth, за да може да се използват като обикновени слушалки с микрофон

Поръчай сега

    Поръчай от производителя за $299 и получи 10% отстъпка, като използваш следния код 9C2BF6X: Поръчай SoundSory

    Поръчай SoundSory с 10% отстъпка

    SoundSory® е образователна програма, която не се разглежда нито като медицинско лечение, нито като средство за установяване на медицинска диагноза.

    Съдържанието на този уебсайт е само за информационни цели. То не трябва да се счита за заместител на медицинска помощ.

    Научете повече

    КРАТКО ПРЕДСТАВЯНЕ

    SoundSory® използва мултисензорен подход, който съчетава звука с движението, за да стимулира едновременно вестибуларната и слуховата система. Този интегриран метод осигурява уникален подход към преработката на сензорна информация, емоционалната регулация и развитието на когнитивните умения.

    Как работи?

    Програма за ритмична музика

    Музиката е специално записана така, че да подчертае ритъма на звуците, за да активира движението на тялото. Освен това, тя се обработва по електронен път, използвайки патентована динамична филтърна система, за да създаде специфични звукови контрасти. Целта на този ефект е да помогне на мозъка да се адаптира към тези промени, както и да развие способността да предвижда промените: точно както в ежедневието, където вие непрекъснато се адаптирате, предсказвате и приспособявате към промените около вас. И накрая, звукът се предава използвайки въздушната и костната проводимост, за да постигне уникална и ефективна стимулация както на слуховата, така и на вестибуларната система.

    Двигателни упражнения

    Тези упражнения са създадени, за да подпомагат интеграцията на мозъка и тялото чрез постепен напредък. Те включват интеграцията на примитивни рефлекси, като в същото време поддържат и развиват осъзнаването на тялото, контрола на позата, както и координацията на тялото. Чрез засилване на тези основополагащи сензорни двигателни умения се забелязват подобрения в по-сложните когнитивни функции, които подкрепят ученето.

    По 30 минути на ден в продължение на 40 дни, SoundSory® осигурява силна стимулация на мозъка и задейства самоорганизиращите се способности на нервната система.

    Как действа?

    Основната цел на SoundSory® е да създаде здрави основи – от основите на сензорната интеграция до по-сложните когнитивни функции. Тя се основава на концепцията, известна като невропластичност: мозъкът може да се промени и да създаде нови връзки чрез специфична и повтаряща се стимулация.

    Движение, баланс и координация

    Програмата за движение SoundSory® се фокусира върху изграждането на проприоцептивни способности чрез специфични, повтарящи се двигателни упражнения. Програмата за ритмична музикална е предназначена и да стимулира вестибуларната система, която помага на мозъка по-добре да интегрира информацията, свързана с позицията на тялото, баланса и движението.

    Преработка на звукова и сензорна информация

    Целта на музикалната програма SoundSory® е през слуховия канал да активира невронните връзки в различни области на мозъка и в крайна сметка да обучи ухото и мозъка да анализират и преработват сензорната информация по-бързо и точно.

    РИТМИЧНАТА МУЗИКА

    Да реагираме на ритъм е толкова очевидно и лесно. Но ритъмът е свързан с много важни мозъчни функции, включително определянето на правилното темпо, което е критично за ефективната координация както на умствената, така и на физическата активност. SoundSory® е специално създадена, за да подчертава ритъма на музиката.

    ∴ Музиката с ритъм кара мозъка ви да мисли, че се движите.

    Музиката е специално създадена и подбрана, за да подчертае ритъма. Дишането, говоренето, ходенето, четенето и дори спането – целият ни живот е определян от ритъма. Същото е вярно и за животните; но съзнателното възприемане на ритъма е специфично за човешките същества. Да пляскате с ръце, следвайки музикален ритъм, изглежда просто, но всъщност е много сложна когнитивна функция. Независимо дали става дума за танцуване или просто за тактуване с крак, всички ние имаме опит с това как музиката може да предизвика движение. Чувстваме звуците като движение, точно както ако наистина се движим. Тъй като слуховата функция (сетивният орган) и вестибуларната функция (двигателният орган) на ухото са свързани помежду си, музиката може да повлияе на стойката, баланса и координацията. Тя може да предизвика усещане за ритъм и да ви накара да се усетите сякаш се движите. С други думи, ритъмът на музиката е връзката между вестибуларната и слуховата система и влияе върху мозъчната функция и организацията на тялото.

    Музиката в SoundSory® е специално разработена, за да подчертае ритъм, който е достатъчно лесен, за да се справи мозъка, и достатъчно предизвикателен и прогресивен, за да се развие вниманието.

    Подборът на музиката е направен със следните изисквания:

    • Музиката е създадена, за да се фокусира върху ритми, които са подобни на физиологията на движението на тялото ни, като например маршовата музика. Това несъзнателно ангажира цялото тяло.
    • Всяка песен трае достатъчно дълго, за да може мозъкът да свикне с ритъма, но е достатъчно кратка, за да се избегне превръщането й в навик.
    • Всеки ден е организиран по такъв начин, че специфичните темпове да се променят няколко пъти, за да предизвикат мозъка, което от своя страна създава пластичност.
    ДИНАМИЧНАТА ФИЛТРИРАЩА СИСТЕМА

    ∴ Направете прогноза, създайте доверие

    Нашата способност за правилно преработване на сензорната информация е способността ни да предскажем и да се адаптираме към постоянните промени на информацията, идваща от околната среда. SoundSory® предава музиката с внезапни промени на тоналните контрасти, задействани от тембър и интензивност. С други думи, тези контрасти не се случайни, а се задействат, за да улеснят интеграцията на ритъма на музиката.

    Ритъмът на музиката учи мозъка как да преработва информацията. Всъщност, преработването на информация изисква способността да се предвиди и очаква дадена информация, за да може тя да се интегрира правилно и да се реагира на нея навреме. Ако искате да хванете чаша с вряла вода, вие ще го направите внимателно, тъй като мозъкът ви естествено оценява ситуацията и предвижда риска от изгаряне и по този начин адаптира движението и координацията. Не бихте я хванали по същия начин, ако чашата изглежда ледено студена. С други думи, мозъкът непрекъснато прави хипотези, основаващи се на контекстна, визуална и слухова информация, за да предскаже сензорната входяща и изходяща информация. При музиката, мозъкът активно изгражда прогноза за мелодията, която се основава на разбирането за ритъм и темпо. Когато прогнозата за нея се потвърди, ние изпитваме удовлетворение и увереност, а мозъкът подобрява способността си да остане фокусиран и да развие организационни способности. Когато прогнозата му не се потвърди, това създава объркване и дезорганизация. Това се случва, когато мозъкът не разполага с достатъчно време, за да генерира добра прогноза или когато сензорната входяща информация е твърде сложна или твърде странна. Когато не може да отключи чувство за ритъм, музиката ще бъде когнитивно анализирана като шум. Представете си възрастни хора, които за първи път чуват хеви метъл музика.

    Патентован динамичен филтър SoundSory®

    Динамичният филтър създава звукови контрасти, предназначени да благоприятстват тази прогноза. Тъй като музиката е много ритмична с предвидима промяна на интензивността, за мозъка е лесно да предвиди тези звукови контрасти и това създава увереност и удовлетворение.

    Освен това, тези контрасти са предназначени да насърчат предаването на пронизителни звуци. Тези звуци активират по-голямата част от сензорните клетки, които са чувствителни към звука. Следователно те имат силен стимулиращ ефект върху ухото и мозъка, като тренират ухото по такъв начин, че да възприемат чистотата на преработването на звуковата и слуховата информация.

    Преглед на динамичния филтър SoundSory®:

    СИСТЕМАТА ЗА ВЪЗДУШНА И КОСТНА ПРОВОДИМОСТ

    SoundSory® използва два различни начина за обработка на звука – въздушна и костна проводимост– за да стимулира мозъка. Тези две системи подчертават различните начини за преработка на сетивна информация и взаимно се допълват.

    ∴ Почувствайте вибрациите в тялото си.

    Звукът е вибрация! Когато пътува през въздуха, използваме термина „въздушна проводимост”. Звукът преминава дори по-добре през костите на тялото: това се нарича „костна проводимост”. Покрийте ушите си и говорете нормално. Чувате гласа си напълно ясно, защото пътува главно през костите на черепа. Говорете по-силно и можете да усетите, че цялото ви тяло вибрира. SoundSory® предава музиката чрез слушалки, снабдени както с въздушна проводимост, така и с костна проводимост. Следователно музиката достига до слуховите и вестибуларните канали едновременно чрез слушалките, поставени на всяко ухо, и чрез вибрацията в горната част на черепа.

    Въздушна проводимост

    Звукът, който идва през въздушния канал, пристига в тъпанчето преди да достигне до вътрешното ухо и да бъде предаден към мозъка.

    Костна проводимост

    Звукът се предава директно към вътрешното ухо, без да минава през тъпанчето. Костната проводимост е естествено 10 пъти по-бърза от въздушния канал.

    Следователно, това двойно предаване на звука ще обучи мозъка правилно да анализира сензорното звуково съобщение.

    Освен това костната проводимост по-добре предава ниски честоти, които директно отиват във вестибуларния апарат чрез костната вибрация. Първата роля на вестибуларната система е да се справи с гравитацията и да създаде чувството за баланс и пространствена ориентация с цел координиране на движението с баланса. Вестибуларната система отговаря за откриване на промените в движенията в тялото, за да позволи постоянните корекции на позата. Костното проводимост благоприятства за нейната дейност.

    ДВИГАТЕЛНИТЕ УПРАЖНЕНИЯ

    Нашите мозъци въздействат върху телата ни, но и нашите тела въздействат върху мозъците ни. Физическото движение ще обучи повторно мозъка по различни начини.

    SoundSory® ангажира потребителя в серия от 50 специални упражнения, които карат невронните мрежи в мозъка да растат и да станат по-ефективни. Двигателните упражнения могат лесно да се адаптират за всеки човек. Докато потребителят прави най-доброто, на което е способен, той не може да се „провали”.

    Двигателните упражнения на SoundSory® са специално създадени, за да се фокусират върху 3 различни аспекта:

    Соматично движение

    Програмата SoundSory® помага да се интегрират правилните примитивни рефлекси чрез серия от многократни упражнения. Тези примитивни рефлекси са автоматични движения, насочвани от мозъка и изпълнявани без включването на мозъчната кора. Когато първичните бебешки рефлекси не са интегрирани, съответно нарастват обемът и сериозността на двигателните, комуникационните, когнитивните, емоционалните и поведенческите проблеми.

    Някои движения са посветени на корекцията на навиците на позата чрез повишаване на осъзнаването за мускулното напрежение.

    Определяне на темпото и контрол на ритъма

    Определянето на темпото и ритмичността са важни функции, свързани с различни когнитивни и двигателни умения. Потребителят повтаря определени движения и след като те са добре интегрирани, постепенно ускорява ритъма на тези движения.

    Баланс и пространствена преценка

    Балансираното движение и пространствената преценка са тясно свързани с осъзнатостта и координацията на тялото. От стоене на единия крак до движение в ритъм, от потребителя се иска да повтаря прости и сложни движения.

    СЛУХОВАТА И ВЕСТИБУЛНАТА СИСТЕМИ

    Взаимосвързаните действия на слуховата и вестибуларната системи играят важна роля в координацията на движението и баланса, които от своя страна влияят върху мозъчната функция.

    ∴ Подобряване на точността на сетивната информация, изпращана от ухото до множеството негови връзки в нервната система.

    Функцията на ухото е да усеща и чува звуци и движения. Тя се нарича още вестибуларно-кохлеарна система.

    Ухото е не само слухов орган, който възприема звуците, но и двигателен орган, който улавя движенията ни и определя нашия баланс, ритъм и координация. Опитайте се да покриете ухото си докато ходите и ще видите, че равновесието ви ще бъде сериозно нарушено.

    Частта от ухото, която отговаря за слуха, е спиралния орган (охлюв). Частта, която отговаря за движението, е вестибуларната система.

    Спиралният орган

    Спиралният орган участва активно в обработката на речта и музикалния анализ. Прилича на охлюв, покрит отвътре с клетки, които са подредени от най-ниския до най-високия тон. Почти 80% от общата дължина се занимава с приемането и анализа на високите честоти (от 800 HZ нагоре). Това, че голяма част от клетките са ангажирани с възприемането на високите честоти, обяснява защо тези честотни звуци осигуряват по-голяма стимулация на мозъка от тези с по-ниска честота.

    Тъй като ефектът на патентования динамичен филтър на SoundSory® насърчава високите честоти, мозъкът постепенно се научава как да обработва тези важни честоти и да извлече максимума от тази стимулация.

    Вестибуларната система

    Вестибуларната система участва активно в позата и баланса, както и в мускулния тонус, координацията, чувството за ритъм, пространствената навигация, интегрирането на двете половини на тялото и двигателното планиране.

    Вестибуларната система отговаря за откриването на промените в движенията в тялото, за да позволи непрекъснати корекции на позата. Тя се състои от две торбички (sacculus и utriculus) и три полуокръжни канала. Двете торбички са чувствителни към промени в движенията в права линия. Полуокръжните канали са чувствителни към промени в движението при въртене.

    Вестибуларната система е силно чувствителна към ритъма и движението. Това е органът, който ни кара да движим спонтанно нашите крака, бедра, ръце и глава, когато слушаме любимата си песен.

    Музиката на SoundSory® е специално създадена, за да бъде динамична и да подчертава ритъма. Тя осигурява силна стимулация на вестибуларния апарат. Въздействието се подсилва от използваната в SoundSory® технология за костна проводимост. Действително, вестибуларната система улавя ритъма на звуците директно чрез тази вибрация в костите, която я стимулира по-ефективно, отколкото звукът, идващ през въздуха.

    НЕВРОПЛАСТИЧНОСТ

    ∴ Помогнете на мозъка да развие нови връзки. Покажете му начина.

    Едно от най-значимите научни открития от началото на 21 век е откриването на степента, до която невроните и нервните връзки могат да растат през целия човешки живот. С 87 милиарда неврони и възможността всеки от тях да създаде до 30,000 връзки, възможностите за развитие на мозъка са безкрайни.

    Преди няколко десетилетия учените смятаха, че мозъкът е относително фиксиран. Вярваше се, че след детството не се развиват нови неврони и определени нервни пътища стават фиксирани. Смяташе се също, че различните области на мозъка са посветени на собствените им специализации и никога не се отклоняват от тях. Сега знаем, че мозъкът е много по-нюансиран. Нови неврони наистина растат в определени области на мозъка и през целия живот. По-важното е, че могат да се образуват нови невронни пътища и когато в една част на мозъка настъпи болест или увреждане, коровите карти могат да бъдат начертани отново, за да компенсират изгубената функция. Тази способност на мозъка да се променя е известна като невропластичност (наричана също мозъчна пластичност). Това е способността на мозъка, през целия живот, да се реорганизира чрез образуване на нови невронни връзки.

    Въпреки че сега е добре известно, че мозъкът не е фиксиран и може да създаде нови връзки, все още не е съвсем ясно как можем да подкрепим и улесним тази промяна. През детството, докато мозъкът е много незрял, тази пластичност е максимална. Бебетата могат да интегрират огромно количество поведения и информация и да развият невронни мрежи, за да компенсират дадено увреждане или болест. Всъщност, начинът, по който нашият мозък интегрира и обработва сензорната информация от момента на нашето раждане, ни помага да разберем как можем да насърчим пластичността на мозъка през целия ни живот. Ние смятаме, че три компонента са съществени за процеса на укрепване на невронните връзки, точно като бебе, което се учи да говори на майчиния си език:

    Интерес

      Разбира се, собствената ни мотивация играе важна роля, но тук говорим по-скоро за “мозъчен интерес”, отколкото за лична мотивация. Трябва да задържим вниманието на мозъка, за да активираме интереса му. Колкото по-зрял е мозъкът, толкова по-трудно е да задържим вниманието му. В SoundSory® музиката се обработва с динамичен филтър, който е създаден, за да задържи вниманието на мозъка, като се случва естествено с бебето с нови звуци и мелодии, за да интегрира майчиния си език.

    Интензивност

    В процеса на укрепване на невронните връзки, мозъкът се нуждае от интензивна сензорна тренировка. Тази слухова система е напълно подходяща за изпълнението на тази задача, тъй като 70% от мозъчната стимулация идва от нея. Комбинацията от упражнения за костна проводимост и двигателни упражнения превръща сесиите на SoundSory® в интензивна програма, която обучава мозъка за по-добро интегриране на мултисензорната информация.

    Повторение

    Не се събуждаме един ден със способността да говорим на майчиния си език или да караме велосипед. Мозъкът се нуждае от време и повторение, за да изследва нови маршрути и пътища. Изграждането на мозъка ни се нуждае от време и повторение. Добрата новина е, че след като мозъкът установи нови връзки, с времето той може да превърне тези маршрути в магистрали. Затова, SoundSory® е направен така, че да се повтаря в продължение на 40 дни с микс от музикални сесии и двигателни упражнения.

    НАУЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

    SoundSory® е наследила години знания, изследвания и технологии, от метода TOMATIS® – техника за невросензорно стимулиране, използвана в над 2000 терапевтични института и езикови центрове в над 70 държави. Създателите на SoundSory® са собственици на метода TOMATIS®. Дизайнът на SoundSory® произлиза от заключенията на множество научни изследвания, някои от които можете да намерите тук:

    • Ефекти от слуховото обучение върху когнитивната функция при пациенти с инсулт: прочетете тук.
    • Ефектът от базираната на звук интервенция върху деца със сензорни разстройства и визуално-моторни затруднения: прочетете тук.
    • Ефективност на слуховите терапии при нарушения на сензорната обработка: прочетете тук.
    • Възможно ли е да се подобри слуха чрез обучение в слушане? прочетете тук.

    Днес, програмата SoundSory® е обект на нови научни изследвания.

    Текущо научно изследване:

    • Изследовател: проф. Чанксиан Чен (Changxiang CHEN)
    • Заместник-председател на „Колеж по сестринска и рехабилитационна медицина” на „Северно китайския университет за наука и технологии”.
    • Професор Чен е автор или съавтор на повече от 200 научни статии.
    • Цел на изследването: Да изследва как обучението на SoundSory® може да помогне за подобрения при когнитивни и емоционални затруднения, включително тревожност и депресия на пациенти в напреднала възраст, които страдат от коморбидност (повече от едно заболяване) в болница.

    Критерии за избор на изследваните лица:

    • Две или повече хронични заболявания, диагностицирани от лекар.
    • Резултат на въпросника за оценка на когнитивинте функции „Монреал” по-нисък от 26.
    • Резултат на болничната скалата за тревожност и депресия (HAD) по-висок от 8.
    • Възраст над 60 години.
    • Няма сериозно увреждане на слуха и когнитивно разстройство. Няма очевидни езикови разстройства.
    • Одобрен от комисията по етика.
    • Получено съгласие от пациентите.

    Метод:

    • Експериментална група: 40 души
      • Обща конвенционална сестринска грижа + SoundSory® обработена музикална програма, включваща въздушна и костна проводимост
      • 50 минути всеки ден в продължение на 14 дни
    • Контролна група: 40 души
      • Обща конвенционална сестринска грижа + SoundSory® без обработка или костна проводимост
      • 50 минути всеки ден в продължение на 14 дни
    • Нулева група: 40 души
      • Обща конвенционална сестринска грижа, включваща основна сестринска грижи, медицинска сестринска грижа, здравни насоки и психологическа сестринска грижа
    ПРОТОКОЛ

    Продължителността на програмата е 40 дни. Сесията веднъж на ден е 30 минути. Тя се състои от 25 минути слушане и 5 минути двигателни упражнения (докато все още слушате). Препоръчваме:

    1

    сесия на ден

    30′

    на ден, еднократно

    5 до 7

    дни в седмицата

    Дължината е създадена така, че да бъде едновременно безопасна и ефективна. За да извлечете максимума от програмата е важно да имате предвид, че за обучението на мозъка са нужни време и повторение. Важно е да не прекъсвате ежедневната сесия, но също така и да не увеличавате продължителността й. Ако е възможно, следвайте 40-дневната програма, за да имате максимален напредък.

    Трябва ли да започнете програмата отново след почивка от няколко дни?

    • Ако сте направили повече от 20 дни, но сте спрели за повече от 5 последователни дни и по-малко от 20 дни, започнете програмата отново от 10-тия ден.
    • Ако сте направили по-малко от 20 дни, но сте спрели за повече от 5 последователни дни, започнете програмата отново от самото начало.
    • Ако сте спрели за повече от 20 последователни дни, започнете програмата отново от самото начало.

    Трябва ли да започнете отново дневната сесия?

    • Ако сте направили по-малко от 20 минути, изчакайте един час или повече и започнете отново от началото.
    • Ако сте направили повече от 20 минути, когато можете започнете отново от 10-та минута.

    Объркали сте няколко дни?

    • Ако сте объркали някои ежедневни сесии, просто заменете тази, която сте направили с тази, която не сте правили.

    Имате нужда да адаптирате?

    • Относно частта на програмата за слушане
      • Ако имате чувствителен слух, започнете с по-кратки сесии и с намаляване на чувствителността постепенно ги увеличавайте.
      • Ако наистина не можете да понасяте някоя от песните, преминете към следващата песен и я повторете два пъти. Опитайте се да се върнете към тази, която сте пропуснали, когато се чувствате по-добре.
    • Относно частта на програмата за движение
      • Ако за вас упражненията са прекалено лесни, правете ги по-бързо и увеличете броя на повторенията.
      • Ако за вас са прекалено трудни, просто направете всичко, което можете. Ако сте ментор на някой друг, който има сериозни затруднения, просто го подкрепете колкото можете. Няма нужда да принуждавате някого, ако той / тя не иска да сътрудничи.
      • Ако не можете да ги направите, може би можете да движите част от тялото си за няколко минути. Някои от упражненията могат да бъдат лесно адаптирани към вашите нужди и способности.
    ДОБРИ ПРАКТИКИ

    Програмата е много привлекателна и динамична. Докато правите програмата трябва да се отпуснете и избягвайте да правите нещо, което изисква внимание или генерира стрес. Можете да се движите, да играете и да танцувате, докато слушате музиката. Можете също да бъдете креативни с ръцете си или просто да се отпуснете и да се насладите на удоволствието.

    Добри практики, за да организирате вашите сесии:

    • Избягвайте използването на екрани, возенето в автомобил или движещо се превозно средство.
    • Правете сесиите, когато се чувствате най-спокойни през деня.
    • За създаване на автоматичност препоръчваме да правите сесията всеки ден по едно и също време.
    • Програмата е много динамична. Можете да я планирате за преди да заспите, но не трябва да отлагате времето, когато си лягате, за да правите сесията си. Избягвайте да спите по време на сесиите.
    • Ако се чувствате прекалено уморени, за да направите ежедневната си сесия, не се насилвайте.

    Добри практики точно преди да започнете ежедневната сесия:

    • Уверете се, че слушалките са заредени.
    • Уверете се, че не сте ангажирани за следващите 30 минути.
    • Адаптирайте силата на звука така, че да ви бъде комфортно. Не прекалено силен, но не и твърде тих.
    • Уверете се, че видео-упражненията са достъпни за след 25-те минути слушане.
    • Запишете номера на сесията, която ще направите, или я отбележете по друг начин.
    • Уверете се, че горната част на слушалките докосват черепа ви (костна проводимост).

    Добри практики, докато правите сесиите за слушане: „Отворете ушите си”:

    • Можете да се движите свободно: ходене, танци, бягане…
    • Можете да бъдете креативни: рисуване, строене…
    • Можете да играете: карти, пъзели, лего…
    • Можете да се отпуснете.
    • Избягвайте всичко стресиращо.
    • Избягвайте яденето и дъвченето.
    • Избягвайте екрани.
    • Избягвайте да говорите.
    • Избягвайте шофирането.

    Добри практики, докато правите упражненията: „Дайте всичко от себе си“:

    • Използвайте огледало.
    • Отделете време, за да дадете всичко от себе си.
    • Повтаряйте ежедневните упражнения, ако се чувствате добре.
    • Адаптирайте упражненията към това, което сте способни да направите.
    СЪВЕТИ ЗА РОДИТЕЛИ

    Независимо дали детето ви има затруднения, дали е много малко или е тийнейджър, може би си мислите, че да прави програмата за 40 дни може да е истинско предизвикателство не само за него, но и за вас. Ето някои съвети, които могат да помогнат.

    Разбираме, че програмата изисква вашето дете да отделя време за нея. Когато е възможно, му помогнете да разбере целта й. Обяснете положителните промени, които ще настъпят. Имайте предвид, че мотивацията е съществена част от успеха на всяка програма! Не насилвайте детето, а вместо това му помогнете да намери начини, които да му позволят да приеме и да се наслади на програмата. Положителното укрепване винаги може да бъде полезно, както и използването на визуални календари или графици. Важно е обяснението да се адаптира към възрастта и разбирането на детето ви. Ето няколко полезни съвети:

    Представяне на технологията на вашето дете

    • Костната проводимост е много интригуваща. Можете да обясните как вашите “кости” могат да слушат. Нека детето да преживее костната проводимост и обяснете, че тя е „пряко свързана с мозъка“ и заобикаля някои части на ухото:
      • Предложете му да запуши ушите си и да говори на глас; да усети гласа си в главата си.
      • Предложете му да сложи едната си ръка на върха на главата, да затвори уста и да каже „мммммм”. Така ще усети вибрацията в главата си.
      • Докато държите SoundSory® в ръката си, усилете звука максимално и помолете детето да докосне с пръсти костния проводник на върха на лентата, за да почувства вибрацията.
    • Динамичното филтриране е много изненадващо. Можете също така да привлечете вниманието на детето към динамичния филтър, като го помолите да ви каже всеки път, когато забележи звукови контрасти, дори и да са фини. Можете да обясните, че мозъкът е много чувствителен към тези внезапни промени и това е начин да се привлече вниманието му. Както когато някой щракне с пръсти, за да привлече вниманието ви. Динамичният филтър привлича вниманието на мозъка.
    • Музиката е разнообразна и привлекателна. В програмата има много разновидности на музиката. Кажете на детето си да опита да разпознае към кой стил музика се отнася всяка песен. Ако това не се получава, тогава нека то се опита да се движи или да танцува според стила на музиката.

    Въвеждащи сесии

    SoundSory® може да се използва от цялото семейство. Винаги е добре да се покаже, че мама или татко също използват SoundSory®. Това може да разпали интереса на детето и да го накара да се чувства по-удобно, когато го използва. Това също е добра възможност да споделите нещо специално с детето си. Покажете му, че то не е единственото, което има затруднения. Че всеки може да има полза от програмата!

    Освен това трябва да организирате сесията по едно и също време на деня, което помага да се създадат добри навици за слушане.

    Ако след всички чудесни обяснения то все още не иска да използва SoundSory® просто „защото”, това е най-важният съвет: Покажете му как да активира режима Bluetooth и директно чрез него да свърже слушалките към телефона. Нека след това да слуша някои от любимите си песни с новите си чудесни безжични слушалки! Щом веднъж види това, то се превръща в чудесен инструмент за договаряне: „Първо слушай SoundSory®, а след това ще да слушаме една от твоите песни!”

    По време на сесиите

    SoundSory® е чудесна възможност да играете с детето си. Опитайте се да правите някои дейности, които наистина му харесват – рисуване, игри, лего. Това е начин да споделите приятен момент с детето си в свят, който е много зает и непрекъснато се променя.

    ПЪРВО ПОЛЗВАНЕ И НАСТРОЙКИ

    Поставяне на устройството

    За да получите всички предимства от програмата за слушане, уверете се, че лентата за глава на слушалките е в пряк контакт с върха на главата. Също така трябва да се съобразите с маркировката за ляво / дясно, докато поставяте слушалките си.

    Включване на устройството

    За да включите SoundSory®, натиснете и задръжте долния бутон за няколко секунди, докато на екрана се появи надписът „ДОБРЕ ДОШЛИ”.

    Преди да започнете сесия се уверете, че слушалката е заредена достатъчно, за да избегнете прекъсвания.

    Програмата започва от последния ден, в който сте спрели.

    Започване на слушането

    Натиснете бутона „Старт / Пауза”, за да започнете слушането. За да спрете слушането, натиснете бутона „Старт / Пауза” втори път.

    Придвижване в менютата

    За да започнете друг ден, натиснете кратко бутона „начало / захранване”, след което се придвижете до желания ден с бутона за напред и за назад.

    Всеки ден съдържа две папки. Да вземем за пример Ден 1:

    • Първата папка „DAY 01.1“ е програмата за слушане от 25 минути.
    • Втората папка „ДЕН 01.2“ е програмата за движение от 5 минути, при която докато слушате трябва да правите упражненията.

    Регулиране силата на звука

    За да регулирате силата на звука, използвайте бутоните ‘+‘ и ‘‘ отстрани на слушалките. Звукът не трябва да е нито твърде тих, нито твърде силен. Ако настройвате слушалките за друг човек, уверете се, че са адаптирани към неговата чувствителност. Ако изключите и отново включите слушалките, звукът ще се върне на нормалната височина от 11.

    Зареждане на SoundSory®

    За да заредите SoundSory® го свържете към стандартен USB изход на вашия компютър или със зарядно с предоставения кабел. Когато е напълно заредено, на екрана ще се появи икона на фиксирана батерия. За да изключите устройството, натиснете и задръжте долния бутон за няколко секунди.

    Използване на SoundSory® в режим Bluetooth

    Можете да използвате устройството като Bluetooth слушалки, за да слушате обикновена музика и да провеждате разговори по телефона. Просто превключете бутона от TF към Bluetooth. След това изберете „SoundSory“ в настройките на Bluetooth на вашето устройство. Когато се използва в режим Bluetooth, звукът за костната проводимост ще бъде деактивиран автоматично.

    ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ